Oferta » Zaopatrzenie budownictwa » Rusztowania » Rusztowania fasadowe » Rusztowania fasadowe – typu Plettac

Rusztowania fasadowe – typu Plettac

Cechy systemowych rusztowań ramowych Plettac:

 • bezpieczny, szybki i łatwy montaż
 • możliwość wyboru między stalą, aluminium
 • zamknięty profil – co wpływa na doskonałą stabilność
 • samozakleszczające się trzpienie
 • zabezpieczenie podestów przed wypadnięciem
 • długa żywotność elementów dzięki zastosowaniu cynkowania ogniowego

Podstawowe dane techniczne:

Parametr Wartość
Szerokość: 0.73 m
Długość pól: 1.5 m | 2.0 m | 2.5 m | 3.0 m
Maksymalne obciążenie pomostu roboczego: 2 kN/m2 – 6 kN/m2
Wysokość ramy: 2.0 m

Jakościowa przewaga rozwiązań systemowych i technicznych

Rusztowania Plettac Kombi SL 70 / SL 100 to niezwykle ekonomiczne i uniwersalne rusztowania ramowe do wszelkiego rodzaju prac rusztowaniowych. Szeroka gama elementów rusztowania – przy odpowiednim ich doborze – umożliwia łączenie ich w różnorodne warianty ustawień , powodując optymalne wykorzystanie na placu budowy. Pozwala to na wykonanie dowolnych prac w dowolnym miejscu, umożliwia dopasowanie rusztowania do każdej ściany, w tym do ścian nieregularnych i niepełnych. Natomiast stopy regulowane niwelują wszelkie nierówności podłoża.

Poważne oszczędności na kosztach robocizny

Przy pomocy uniwersalnego systemu rusztowań plettac Kombi Sl 70 / SL 100 można szybko i bezproblemowo obudować rusztowaniami najróżniejsze budynki, nawet jeśli warunki lokalne z pozoru przysparzają problemów. Jeden pracownik w ciągu dnia może orusztować do 100m2 powierzchni, a do montażu i demontażu nie jest potrzebna żadna wiedza specjalistyczna.

 

System łączenia
Prosta konstrukcja ramowa z wbudowanymi samo zakleszczającymi się trzpieniami (kołkami uchylnymi) pozwala na szybki montaż i demontaż rusztowania bez konieczności użycia narzędzi montażowych. W konsekwencji oznacza to zdecydowaną oszczędność czasu i robocizny, co w przeliczeniu na lata użytkowania da Państwu wymierny efekt ekonomiczny.

 

Bezpieczeństwo
Zastosowanie szczelnych podestów, poręczy, burt i innych elementów osłonowych sprawia, że rusztowania plettac są w pełni bezpieczne zarówno dla osób pracujących na nich jak i znajdujących się w ich pobliżu. Rusztowanie plettac Kombi SL 70 / SL 100 odpowiada w pełni dzisiejszym wymogom i aktualnym normom obowiązującym w Polsce oraz we wszystkich krajach europejskich.

 

Doskonała jakość
systemu plettac wynika z jego optymalnej ergonomicznej konstrukcji, trwałości użytych materiałów i jego logice montażowej, wykluczającej praktycznie możliwości pomyłki. Cynkowanie ogniowe elementów stalowych, stanowiące doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne, jak również impregnacja elementów drewnianych, zapewniają wieloletnią trwałość.

System łączenia

Prosta konstrukcja ramowa z wbudowanymi samozakleszczającymi się trzpieniami (kołkami uchylnymi) pozwala na szybki montaż i demontaż rusztowania bez konieczności użycia narzędzi montażowych. W konsekwencji oznacza to zdecydowaną oszczędność czasu i robocizny, co w przeliczeniu na lata użytkowania da Państwu wymierny efekt ekonomiczny.

Bezpieczeństwo

Zastosowanie szczelnych podestów, poręczy, burt i innych elementów osłonowych sprawia, że rusztowanie plettac jest w pełni bezpieczne zarówno dla osób pracujących na nim jak i znajdujących się w jego pobliżu. Rusztowanie plettac Kombi SL 70 / SL 100 odpowiada w pełni dzisiejszym wymogom i aktualnym normom obowiązującym w Polsce oraz we wszystkich krajach europejskich.

Doskonała jakość

systemu plettac wynika z jego optymalnej ergonomicznej konstrukcji, trwałości użytych materiałów i jego logice montażowej, wykluczającej praktycznie możliwości pomyłki. Cynkowanie ogniowe elementów stalowych, stanowiące doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne, jak również impregnacja elementów drewnianych, zapewniają wieloletnią trwałość.

Niezwykła wydajność

Dzięki zastosowaniu szerokiego programu wyposażenia dodatkowego można spokojnie rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy np. orusztowania bardzo zróżnicowanych fasad. Zespół takich właśnie cech jak szybkość i wygoda montażu, ekonomiczność, bezpieczeństwo i elastyczność czyni rusztowanie Kombi SL 70 / SL 100 jednym z najbardziej wydajnych systemów rusztowań dostępnych na rynku. Można je stosować w sposób równie elastyczny jak rusztowania ze złączami rurowymi, a ich dodatkowe zalety to większa ekonomiczność i bezpieczeństwo techniczne, które zapewniają nowoczesne rusztowania szybkiego montażu.

Wszechstronność zastosowania

Dzięki szczególnym właściwościom dostosowawczym, ekonomicznym a także bezpieczeństwu może ono być stosowane przy wszelkich pracach rusztowaniowych poczynając od domków jednorodzinnych, przez bloki mieszkalne do skomplikowanego zarusztowania różnorodnych budowli i urządzeń przemysłowych. Obok swojego użycia w budownictwie, rekonstrukcji budowli i renowacji elewacji budynków, rusztowanie plettac Kombi SL 70 / SL 100 stosowne jest także z powodzeniem przy budowie i remontach statków oraz samolotów. Również coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie rusztowań plettac Kombi SL 70 przy budowie trybun dla widzów, scen, na imprezy artystyczne oraz wieży pod kamery i nagłośnienie.

Aluminiowa alternatywa

Na jeszcze szybszy i łatwiejszy montaż pozwalają rusztowania plettac Kombi SL 70 w wersji aluminiowej. W stosunku do wersji stalowej są one o 50 % lżejsze co w znacznym stopniu wpływa na racjonalizację transportu i prac montażowych. A wszystko bez utraty wysokich parametrów wytrzymałościowych, jakim rusztowania plettac Kombi SL 70 mogą się poszczycić.

Zestawienie zalet SL70/SL100

 • bezpieczny, szybki i łatwy montaż dzięki logice montażu plettac
 • samozakleszczające się trzpienie (kołki uchylne)
 • możliwość wyboru między aluminium, stalą i drewnem
 • doskonała stabilność dzięki całkowicie zamkniętym profilom
 • łatwość montażu złączy
 • zabezpieczenie podestów przed wypadnięciem
 • optymalne dopasowanie do najróżniejszych kształtów budowli dzięki praktycznemu zestopniowaniu długości podestów
 • długa żywotność dzięki solidnemu wykonaniu
 • łatwy transport i ekonomiczne składowanie

ul. Przemysłowa 7
63-500 Ostrzeszów

tel. +48 62 586 05 20

ul. Wrocławska 6/5
58-200 Dzierżoniów

tel: +48 74 831 14 75

NIP 514-02-04-952 REGON: 251439603 KRS: 0000893457

Rachunki bankowe:
mBank S.A. 55 1140 2017 0000 4602 1305 8768
Santander Bank Polska S.A. 43 1090 1173 0000 0001 4403 8860